O projekcie

Projekt „NOWE WYZWANIE – WŁASNA FIRMA” jest realizowany przez firmę OEG Sp.z.o.o. Sp.k. w ramach dotacji z WRPO Oś priorytetowa 6 –Samozatrudnienie i przedsiębiorczość.

CEL:
Aktywizacja zawodowa osób 50+.

Jeśli należysz do grupy 50+ i chcesz rozwijać własną firmę to projekt ten jest dla Ciebie. W projekcie mogą brać udział osoby bezrobotne bądź bierne zawodowo – tzn. emeryci i renciści.

CO OFERUJEMY?

W pierwszym etapie projektu 45 osób zakwalifikuje się na szkolenia i doradztwo z zakresu prowadzenia własnej firmy i każda z tych osób ma szanse na przejście do II etapu i otrzymanie dotacji na założenie działalności gospodarczej. Nasi trenerzy i doradcy pomogą Ci w przygotowaniu się do funkcjonowania Twojej nowej firmy. Zaplanowane szkolenia i doradztwo związane są z ważnymi obszarami funkcjonowania mikro firmy – aspekty prawne i finansowe np.: jak prowadzić książkę przychodów i rozchodów, jak zbudować sprawny marketing za niewielkie pieniądze, gdzie szukać klientów, jak rozwijać sprzedaż, jak zwiększać liczbę zamówień oraz główny moduł – jak opracować biznes plan aby Twoja firma przynosiła zyski ?

Potencjalnie najbardziej perspektywiczne biznesy będą ocenione przez ekspertów i 36 osób otrzyma dotację na założenie działalności oraz tzw. wsparcie pomostowe czyli dodatkowe pieniądze przez 6 miesięcy. Powstanie 36 nowych podmiotów gospodarczych, będą prowadziły działalność minimum przez 12 miesięcy.

Ważnym elementem projektu jest możliwość korzystania z doradztwa doświadczonych konsultantów i praktyków biznesu w okresie prowadzenia firmy przez pierwszy rok. Zaplanowane są też spotkania networkingowe w celu budowania sieci kontaktów i wspierania się uczestników projektu.

DLACZEGO WARTO?
W jednym z artykułów zamieszczonych w FORBES:

https://www.forbes.pl/pierwszy-milion/biznes-zaczyna-sie-po-piecdziesiatce/eljtnx3

znajdziesz kilka historii o sukcesach firm założonych przez osoby 50+.
Mogą być dla wszystkich inspiracją.

Historii biznesu założonego po pięćdziesiątce, który odniósł długotrwały sukces nie jest zbyt wiele ale też niewiele osób decyduje się na taki krok. Powody są różne tak jak różne są losy ludzkie. Dla jednych ważna jest możliwość realizacji marzeń dla innych kwestie finansowe. Natomiast na pewno istotne jest jedno – mieć wpływ na własne życie, nie czekać , nie szukać, nie zależeć od pracodawcy, dzieci , rodziny – być Panem własnego losu. Nasz projekt może pomóc Ci pokonać największe bariery w otwarciu własnej mikro firmy – strach przed ryzykiem i porażką oraz brak środków na start w biznesie.

Doradcy i trenerzy przekażą Ci wiedzę jak działać skutecznie, pomogą rozwiać wątpliwości , zbudować plan działania na pierwszy rok. Uzbrojony w te narzędzia będziesz wiedział , gdzie czyha ryzyko i jak temu zaradzić. Pokonasz strach. A jeśli Twój biznes ma szanse na rozwój dostaniesz dotację jako jeden z 36 wybranych uczestników projektu.

Szczegółowe informacje o wymaganiach formalnych projektu znajdują się w zakładce Materiały do pobrania – regulamin rekrutacji http://nowewyzwanie.eu/materialy-do-pobrania/